Casemanagement voor mensen met een NAH met complexe problemen (deel 2)
Proces evaluatie op basis van één-groep trial
Inleiding: Mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) en hun families kunnen te maken krijgen met psychosociale problemen en onvervulde behoeften. We beoordeelden de haalbaarheid van Case Management (CM) voor mensen met NAH in Nederland, dat tot doel heeft de toegang tot en integratie van gezondheidszorg en sociale diensten voor mensen met complexe problemen te vergemakkelijken.
Methoden: We evalueerden of CM volgens plan werd geleverd, of deelnemers en casemanagers (CMr's) tevreden waren met CM en welke factoren van invloed waren op de implementatie. Gegevens werden verzameld met behulp van evaluatieformulieren, logboeken en notulen, en interviews.
Resultaten: Achtentwintig mensen met NAH, 13 zorgverleners, 17 CMr’s en alle 3 de projectleiders namen deel. De belangrijkste elementen van CM werden toegepast. Mensen met NAH en hun verzorgers waren over het algemeen tevreden over CM, hoewel het voor sommigen niet aan de verwachtingen voldeed. CMr's waardeerden de voortdurende betrokkenheid en het vermogen om familie te ondersteunen. Facilitators waren CMr die onafhankelijk van de bestaande zorgdiensten en de diversiteit in expertise in de CMr-teams werkte. Barrières werden opgelegd wanneer een regio medische zorg voor beroertes biedt, maar geen geïntegreerde langdurige diensten na hersenletsel. Discussie: Het is belangrijk om te zorgen voor duidelijke communicatie met mensen met NAH en hun familie over de rol van CMr, en om verwachtingen te managen en op elkaar af te stemmen.
Conclusie: CM na NAH is haalbaar en rechtvaardigt verder onderzoek.
Lees hier het hele artikel


