Doel: De toegevoegde waarde van sensorgebaseerde testen ten opzichte van conventionele testen beoordelen bij het verklaren van de variantie in zelfstandigheid in activiteiten van het dagelijks leven (ADL) en zelfstandig lopen bij patiƫnten tijdens intramurale revalidatie na een beroerte.
Methode: Conventionele metingen en sensorgebaseerde testen waarbij houdingszwaai en loopvariabelen werden gemeten met behulp van inertiƫle meetsensoren. Uitkomstmaten waren zelfstandigheid in ADL (bepaald met de Barthel Index [BI]) en zelfstandig lopen (bepaald met de Functional Ambulation Categories [FAC]).
Conclusie: De toegevoegde waarde van variabelen die zijn gemeten met een inertiƫle meetsensor bij het verklaren van ADL-zelfstandigheid en loopvermogen na een beroerte is beperkt. Deze bevindingen dragen bij aan het begrip van het gebruik van inertiƫle meetsensoren in de beroerterevalidatie, maar voorzichtigheid is geboden bij het toepassen ervan om het lichamelijk herstel te voorspellen.
Onderzoekers: Natasja Wouda, Marieke Geerars, Martijn Pisters, Anne Visser-Meily, Michiel Punt.
Lees hier het artikel.